Bramy rolowane przemysłowe vs.bramy segmentowe

Wybór odpowiedniego systemu ogrodzeń i bram do domu nie jest łatwy. Co dopiero można powiedzieć o wyborze bram do obiektów przemysłowych. Dwa najczęściej stosowane modele to bramy segmentowe oraz bramy rolowane przemysłowe. Która z nich będzie lepsza?

Przemysłowe bramy segmentowe

W zdecydowanej mierze dedykowane są do zakładów usługowych, jak np. myjnie samochodowe, salony samochodowe. Wszystko dzięki swojej specyficznej konstrukcji. Cechują się wysoką izolacyjnością cieplną – o ile zastosowane jest to w poszczególnych modelach do wyboru. Do wyboru są bowiem bramy segmentowe, które nie posiadają warstwy izolacyjnej. Tego typu bramy można stosować w pomieszczeniach, które nie są w żaden sposób ogrzewane i nie wpływa to na jakość wykonywanej pracy. Bramy segmentowe dzieli się ze względu na materiał wykonania, jak również na rodzaj przeszklenia. Począwszy od braku jakichkolwiek przeszkleń, przez częściowe przeszklenia, po całościowe wypełnienie wysokiej jakości szkłami akrylowymi. Zaletą tych bram jest fakt możliwości zamontowania w nich specjalnych drzwi dla pracowników, które mogą być otwierane na lewą lub na prawą stronę. Dodatkowo można wybrać stronę, gdzie owe drzwi będą się znajdować. Czy bramy rolowane przemysłowe są od nich lepsze?

Bramy rolowane przemysłowe

Bramy rolowane przemysłowe mogą być zamontowane w nowo powstających budynkach. Można w nie również zainwestować, jeżeli ktoś myśli o modernizacji budynków już istniejących. Dedykowane są do różnych obiektów przemysłowych, np. o charakterze produkcyjnym. Sprawdzają się w miejscach, gdzie należy uważać na dostępność miejsca – zarówno przed budynkiem, jak również w jego wnętrzu. Brama rolowana nigdy nie będzie ograniczała nikomu widoczności, ponieważ w całości zwija się do góry na specjalny wał nawijający. Może być sterowana ręcznie lub automatycznie. Cechuje się lekkością i stabilnością konstrukcji. Jej zaletą jest wysoka izolacyjność cieplna oraz dźwiękoszczelność. Może być także stosowana w obiektach, gdzie nie potrzebne są bramy ocieplane. Stosowana jest wtedy brama rolowana wykonana ze stali lub aluminium, która posiada tylko jedno poszycie. Brama rolowana może mieć zainstalowane specjalne kratki wentylacyjne oraz przeszklenia. W przypadku bram małych i średnich stosuje się napędy nasadzane służące do otwierania całej bramy. Przemysłowe bramy rolowane duże mają napęd łańcuchowy, który wyposażony jest w dodatkowy hamulec awaryjny, odłączający napęd w momencie zerwania się łańcucha.

Która brama jest lepsza? To wszystko tak naprawdę zależy od charakterystyki budynku oraz finansów, jakimi dysponuje inwestor. Zawsze należy rozważyć wszystkie zalety i wady, które posiadają poszczególne bramy. Dzięki temu uda się podjąć najlepszą decyzję dla całej firmy. Nie można zapomnieć o tym, że bramy przemysłowe rolowane i segmentowe wpływają także na jakość wykonywanej pracy. Dodatkowo należy pomyśleć o zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Written by