Co to jest najem długoterminowy i czy to się opłaca?

Wynajem długoterminowy samochodu to doskonała alternatywa dla leasingu operacyjnego. Jeżeli chcemy pozyskać samochody, ale niekoniecznie uśmiecha nam się dbać o regularne serwisowanie i naprawę pojazdów. W tym wypadku najem będzie świetną opcją. Oferta wynajmu jest skierowana zarówno do firm, jak i osób fizycznych. W ramach usługi dokonujemy dzierżawy samochodu, jesteśmy zwolnieni z opłat serwisowych i ubezpieczeniowych.  

Czym się różni najem od leasingu?

W przeciwieństwie do leasingu po zakończeniu wynajmu, samochód po prostu oddajemy do firmy, nie jest naszą własnością, ani nie możemy go wykupić. Zazwyczaj umowę podpisuje się na minimum dwa lata, w jej ramach jesteśmy zobowiązani uiścić odpowiednią opłatę, w cenie jest polisa komunikacyjna. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie? Bo w tym wypadku nie musimy martwić się ani o serwisowanie, ani o naprawdę samochodów. Użytkownik ponosi jedynie koszty związane z zakupem paliwa i to na tym koniec. Warto wiedzieć, że firmy oferujące wynajem długoterminowy nie weryfikują w żaden sposób zdolności kredytowej dzierżawcy, a opłaty wynikające z najmu są stałe i nie zmieniają się przez cały okres użytkowania pojazdów.

Jaki samochód najlepiej wynająć?

Wybór samochodów firmowych nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać. Najlepiej zdecydować się na skorzystanie z rankingu najchętniej użytkowanych aut, dzięki temu będziemy wiedzieć, które z nich są niezawodne. Samochody cieszące się największą popularnością będą najmniej awaryjne. Tak, więc jeśli zależy nam na rozwiązaniu maksymalnie praktycznym to będzie to dobra opcja. Toyota wynajem długoterminowy jest dobrym przykładem, bo te samochody są niezawodne, niezwykle pojemne i nowoczesne. Wybierając toyotę można mieć pewność, że auto będzie spisywać się bez zarzutów. 

Limit kilometrów i brak opłat serwisowych

Wynajem długoterminowy Toyoty można zrealizować poprzez dzierżawę z wkładem własnym lub bez. Opłaty początkowe są wymagane tylko w przypadku wynajmu samochodów premium, zazwyczaj jest to 10% wartości auta. W tym wypadku umowa trwa od 2 do pięciu lat. Decydując się na takie pozyskanie samochodu, trzeba będzie wybrać także limit kilometrów. Najczęściej firma ustala od 20 000 do 50 000 km rocznie.Jeżeli przekroczymy ten próg to niestety będzie wiązało się to z dodatkowymi opłatami, za każdy nadliczbowy kilometr będzie trzeba zapłacić około 20 do 30 groszy. Wynajem długoterminowy Toyoty w przeciwieństwie do jej leasingu zwalnia nas z opłat serwisowych, co jest niewątpliwie bardzo dobrą opcją. Jeśli wynajmowana Toyota ulegnie awarii to firma gwarantuje samochód zastępczy, co jest dodatkowym atutem. Jeżeli natomiast doszłoby do stłuczki to wszelkie szkody są pokrywane z ubezpieczenia OC i AC. Po zakończeniu umowy samochód jest zwracamy do właściciela, w czasie jego przyjęcia firma dokonuje oględzin samochodu. Gdy są jakieś zarysowania czy wgniecenia, wówczas będziemy musieli pokryć szkody ich naprawy.

Written by