Czy decydując się na implanty w Warszawie, cena będzie decydująca? Poznaj najważniejsze aspekty leczenia implantologicznego!

Każdorazowo, gdy doświadcza nas utrata swoich naturalnych zębów, należy podjąć się leczeniu, aby wypełnić braki. Należy wybrać wówczas najlepszą metodą, a tą najpopularniejszą i jednocześnie najskuteczniejszą jest implantacja, która stosowana jest już ponad pół wieku, co pozwoliło stać się jej najbardziej fizjologiczną. Zanim jednak postawimy na wszczepienie implantów, warto dobrze rozeznać się w tym temacie, aby posiadać przekonanie co do słuszności tej metody.

Jako, że implantacja jest wyjątkowo trudnym zabiegiem nawet dla specjalisty, z pewnością usługa ta będzie wiązała się z dość dużym wydatkiem. Dowiemy się na ten temat więcej, kiedy sprawdzimy w Internecie, jak wyglądają ceny usług tego typu w gabinetach stomatologicznych w naszych mieście. Wystarczy, że w internetową wyszukiwarkę wpiszemy frazę, chociażby implanty Warszawa cena. Dzięki temu, uzyskamy listę wyników, która przedstawi nam szereg najpopularniejszych ofert z naszej okolicy.

Zęby naturalne oraz implanty zębowe – istotne informacje

Zacznijmy od tego, że 32 zęby to ilość, która uznawana jest za pozwalającą na normalne funkcjonowanie tego elementu. Nie zmniejsza się liczba osób, które borykają się z różnego typu wadami zgryzu, które często wynikają z braku wystarczającego miejsca na pełne uzębienie. Za winowajcę takiego stanu rzeczy słusznie uznaje się ewolucję, która to z czasem spowodowała, że rozmiar szczęki człowieka, uległ zmniejszeniu. Obecnie, już 28 zębów to pełne uzębienie.

Bywa i tak, że z różnych przyczyn po prostu tracimy zęby – a to z powodu nie trzymania odpowiedniej higieny jamy ustnej, czy też w wyniku miejscowych lun ogólnych urazów. Natura działa tak, że nie mogą w niej występować żadne braki, dlatego funkcja utraconego zęba, musi być zagospodarowana przez te pozostałe, co często prowadzi do miejscowych przeciążeń. Dodatkowo, ucierpią na tym nie tylko sąsiadujące i przeciwstawne zęby. Inaczej zacznie wyglądać również układ ust oraz wygląd policzków. Wszystko to z uwagi na to, że organizm stara się niwelować braki, posługując się przesuwaniem i wysuwaniem zębów. Jeśli na kość, nie są fizjologicznie przenoszone siły, ta może zanikać. Będzie ona wtedy mniej wartościowa pod kątem swego kształtu oraz budowy. Spowoduje to także, że ciężko będzie odtworzyć utraconego zęba. Dziś, najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji to implantologia, w związku z wysokiego poziomu fizjologiczności.

Implanty zębów – czym one dokładnie są?

Zębowe implanty są najprościej rzecz ujmując, sztucznymi zamiennikami naturalnych korzeni zębowych. Materiałem wykorzystywanym do produkcji implantów jest czysty tytan, a kształt implantu jest walcowaty o gwintowanej powierzchni. Implanty mają na celu połączyć się z kością, do czego prowadzi pożądany proces osteointegracji. Dzięki temu, siły życia mogą się bezpośrednio przenieść na kość.

Czy implantacja jest zabiegiem zupełnie bezpiecznym dla naszego zdrowia?

Decyzja o poddaniu się implantacji bywa dość ciężka, ponieważ krąży mnóstwo legend, jakoby zabieg ten powodował ogromny ból, a towarzyszyło mu wysokie ryzyko powikłań. Nie jest to jednak zgodne z prawdą, gdyż całość odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, a 98% zabiegów kończy się sukcesem. Niekiedy tylko dochodzi do sytuacji, że nie dojdzie do połączenia się kości z implantem. Wówczas konieczne jest jego usunięcie i wszczepienie kolejnego po wygojeniu się miejsca implantacji. Pamiętajmy natomiast, że dochodzi do tego wyjątkowo rzadko, a nawet jeśli, sprawi to tylko, że wydłuży się nieco czas leczenia.

Written by