Czy suplementy na odchudzanie mogą okazać się szkodliwe?

W ostatnim czasie da się zauważyć stopniowy wzrost liczby osób z nadwagą. Jest to spowodowane zazwyczaj siedzącym trybem życia oraz nieodpowiednio dobraną dietą. Pracując w biurze czy w recepcji, lub prowadząc samochód, nie zapewniamy organizmowi za dużo ruchu. Co więcej, bardzo często przy tego typu pracy (chociaż nie tylko) w każdej wolnej chwili coś podjadamy, i nie oszukujmy się, najczęściej są to niezbyt zdrowe rzeczy: różne słodycze, chipsy, czy inne niezdrowe przekąski. Jednak niejednemu przestaje podobać się takie zdobywanie dodatkowych kilogramów i chcą coś zmienić. Dlatego też w ostatnim czasie tak dostępne stały się suplementy na odchudzanie. Pojawiają się one na półkach sklepowych, w drogeriach, marketach, i tak dalej. Korzystając z nich wiele osób chce zdobyć lepszą formę. Jednak, czy naprawdę wszystkie proponowane nam tabletki na odchudzanie dadzą dobry efekt? I, co ważniejsze, czy wszystkie z nich są bezpieczne i nie szkodzą naszemu zdrowiu?

Na początek, trzeba pamiętać o tym, że środki, które pomagają w zrzuceniu zbędnych kilogramów, nie są lekami. Co za tym idzie, najczęściej ich skuteczność nie jest poparta badaniami naukowymi. W swoim składzie posiadają naturalne substancje, które wpływają na polepszenie metabolizmu, łatwiejsze spalanie tłuszczu lub zmniejszenie uczucia głodu. Niestety, nie wszystkie tego rodzaju suplementów do odchudzania są naprawdę skuteczne. Producenci, bazując na naszej niewiedzy, próbują nam wmówić, że określone tabletki przyniosą wspaniałe rezultaty, ale w praktyce wygląda to nieco inaczej. Zdarza się, że jedynym rezultatem jest wydanie pieniędzy i nic więcej. To prawda, jest możliwe znaleźć środki, które faktycznie mogą wspomóc proces odchudzania, lecz nie wykonają one całej pracy za nas. Dla stracenia na wadze, potrzebne są przecież głównie dobrze {zbilansowana|dobrana dieta i odpowiedni plan ćwiczeń, którego będziemy się trzymać.

Niestety, obecnie widzimy bardzo dużo suplementów na odchudzanie o niezbyt dobrym składzie. Niektóre zawierają składniki, które kilka lat temu rzeczywiście używano w celu zmniejszenia apetytu, ale potem z nich zrezygnowano ze względu na bardzo poważne skutki uboczne. Inne sprzyjają anoreksji i są niebezpieczne dla zdrowia. Jeszcze inne, posiadają w składzie jaja tasiemca, są więc poważnym zagrożeniem nie tylko dla osoby przyjmującej taki preparat, ale również dla wszystkich, z którymi się styka. Oczywiście, wszelkie tego rodzaju preparaty zostały zakazane i oficjalnie nie można ich sprzedawać. Jednak w praktyce nie wygląda to tak dobrze – bardzo często są one dostępne w Internecie i raczej nikt nie wyciąga z ich sprzedaży większych konsekwencji. Właśnie dlatego nie powinno się kupować produktów, których pochodzenia lub składu nie jesteśmy pewni. Niestety, sporo osób tak bardzo chce schudnąć, że decyduje się na zażywanie takich suplementów na odchudzanie bez uwzględnienia konsekwencji jakie mogą nieść za sobą. Chęć wyglądania szczupło jest oczywiście zrozumiała, ale do odchudzania trzeba podejść z głową, nie zapominając o tym, że najistotniejsze jest nasze zdrowie.

Written by