Czym jest terapia manualna Warszawa?

Terapia manualna jest określana czasem jako tak zwana chiropraktyka. Jednak w odróżnianiu od kręgarstwa jest oparta na bardzo solidnych medycznych podstawach oraz do tego na znajomości anatomii organizmu.

Jakie są wskazania do terapii manualnej?

Na pewno z terapią manualną się już spotkaliśmy. Musimy powiedzieć sobie jasno, że terapia manualna warszawa jest niezmiernie popularna. Komu się ją poleca? Polecamy ją wszystkim osobom, które mają bóle na przykład w obrębie kręgosłupa, wady postawy, zwyrodnienia oraz skrzywienia kręgosłupa, przemęczenie, nerwobóle oraz także niedostatek snu.

Terapia manualna jest także stosowana po chirurgicznych zabiegach, takich jak chociażby rekonstrukcja krzyżowego więzadła, czy też zalecana jest jako terapia, która wspomaga leczenie chorej łąkotki.

W manualnej terapii znaczenie ma na pewno zdiagnozowanie zdrowotnego problemu. Jest tutaj wykorzystywana różnicowa diagnostyka, czyli metoda, która polega na stopniowej eliminacji przyczyn zaburzenia sprawności samego układu ruchu, zaczynają od takiej najmniej prawdopodobnej.

Pierwszym elementem diagnostyki jest wywiad z pacjentem. Z uwagi na podejście holistyczne do problemu oraz do leczenia, pacjent się może spodziewać pytania nie tylko o dolegliwość samą, ale także o styl życia oraz nawyki. Bowiem zdarza się, że odczuwanie samych fizycznych dolegliwości ma swoje podłoże w narażeniu ciągłym na stres. Aby terapia przyniosła rezultat, jest zalecane przyjęcie otwartej jak najbardziej postawy w relacji z samym terapeutą oraz obdarzanie go zaufaniem.

Terapeuta szacuje na pewno wygląd oraz napięcie skóry czy też położonych pod nią struktur, jakość ruchu, bolesność obszaru, który jest dotknięty dysfunkcją oraz biomechanikę elementów poszczególnych układów ruchu.

Terapia manualna w Warszawie w samych dysfunkcjach układu ruchu jest prowadzona na specjalistycznym stole. Przypomina on troszkę kozetkę bądź stół do wykonywania masażu. Podczas leczenia niesamowicie ważna jest także sama pozycja pacjenta. Terapeuta wykonuje dłońmi uciski określone oraz pchnięcia w miejscach wyznaczonych w pobliżu obszaru chorego w celu przywrócenia ułożenia właściwego przemieszczonych czy też zablokowanych struktur.

Na rynku z pewnością znajdziemy osoby, które specjalizują się w terapii manualnej. W stolicy takich specjalistów jest cała masa. Nie mamy co do tego żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. Zapamiętajmy sobie to. Zwracajmy jednak uwagę przed umówieniem się na wizytę na opinie o danym rehabilitancie.

Written by