Czym się kierować się podczas wyboru kancelarii prawnej?

Wybór odpowiedniej kancelarii prawnej wcale nie jest taką prostą sprawą, jak może się wydawać. Znalezienie wsparcia w kwestiach prawa jest jeszcze trudniejsze ze względu na to, że obecnie na rynku działa bardzo dużo kancelarii, każda z nich specjalizuje się w innych gałęziach prawa. Na co zwrócić uwagę wybierając adwokata?

Kancelaria kancelarii nierówna

Profesjonalni pełnomocnicy działają w formie kancelarii adwokackiej, radcy prawnego lub adwokacko-radcowskiej. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zarówno radca prawny, jak i adwokat nie mogą prowadzić swojej działalności w formie spółki kapitałowej czy spółki akcyjnej. Niestety na rynku można znaleźć bardzo dużo takich spółek i warto zdawać sobie sprawę z tego, że w żadnym wypadku nie są to spółki adwokackie. 

Specjalizacja adwokata

Kolejną bardzo ważną kwestią jest specjalizacja adwokata, bo nie może on znać się na wszystkich dziedzinach prawa. Przepisów prawa jest bardzo dużo, co więcej bardzo szybko się one zmieniają. Na przykład kancelaria prawna warszawa mokotów specjalizuje się między innymi w prawie karnym i cywilnym, dlatego w takich sprawach głównie warto się do nich zgłaszać. Inna kancelaria prawna z Warszawy może pomagać w rozwodach czy prawie gospodarczym. Oczywiście należy mieć na uwadze to, że w poszczególnych kancelariach mogą znajdować się adwokaci specjalizujący się w różnych dziedzinach prawa, więc nie należy od razu być podejrzliwym. Obecnie siedziba kancelarii prawnej nie ma już tak wielkiego znaczenia, jak kiedyś, bo osobiste stawienie się w biurze zazwyczaj nie jest konieczne. Tak, więc można wybrać adwokata praktycznie z dowolnego miasta w Polsce. W dzisiejszych czasach bardzo zauważalne jest także zjawisko specjalizacji, co dotyczy także kancelarii prawnych. Zazwyczaj kancelarie skupiają się na obsłudze konkretnych podmiotów, branż, sektorów. Dziś nie ma znaczenia, czy decydujemy się na współpracę z radcą prawnym czy adwokatem, bo aktualnie podział ten stracił znaczenie. 

Doświadczenie adwokata

Wybierając kancelarię prawną w Warszawie na Mokotowie warto wziąć pod uwagę głównie doświadczenie adwokata, który ma zająć się naszą sprawą. Niektórzy skupiają się głównie na pracy z przedsiębiorcami, inni na negocjacjach, przygotowywaniu umów, rejestracji czy zmian spółek prawa handlowego. Warto sprawdzić, czy kancelaria prawna ma wśród klientów dobre opinie, czy jest polecana. 

Written by