Dlaczego warto zwiedzić Palmę, stolicę Majorki?

Ulubione miejsca letniego wypoczynku Polaków to między innymi: Słoneczny Brzeg, Riwiera Turecka, Kreta, Rodos i Majorka. Turyści nastawiają się nie tylko na leniwy wypoczynek na gorącej, piaszczystej plaży, ale również na zwiedzanie, podziwianie, poznawanie kultury, zwyczajów i tamtejszej kuchni. Dlaczego jednak wybierają Majorkę?

Zacznijmy od tego, dlaczego tak wielu ludzi wyjeżdża na Majorkę?

Majorka to największa i zarazem najpopularniejsza wyspa archipelagu Balearów. Można tam spotkać turystów z całego świata, w tym również z Polski. Ujmująca serce natura, zabytkowa architektura miast, zabawy do białego rana… Tak można by opisać tę wyjątkową wyspę. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi decyduje się na urlop w tym właśnie miejscu. Warto więc zastanowić się, co zobaczyć na majorce, co zwiedzić, gdzie się udać, by ten czas urlopu wykorzystać w pełni i dobrze. Majorka to przede wszystkim przepiękne krajobrazy, które wprawiają w zachwyt, a po urlopie, przywołują pozytywne wspomnienia. Bez względu na to, czy ktoś planuje leniwe wylegiwanie się na plaży, bo i tak przecież można spędzić urlop, czy może przeciwnie, chce zwiedzać, zwiedzać i jeszcze raz zwiedzać, Majorka będzie dla niego dobrym wyborem. Nie od dziś organizowane są wycieczki po Majorce. I to nie bez powodu, gdyż naprawdę jest co zwiedzać. Bez problemu można wykupić wycieczkę do konkretnego miejsca lub do wielu miejsc. Wszystko zależy od tego, co kto chce i jak dużo czasu ma do dyspozycji. W każdym razie Majorkę naprawdę warto odwiedzić, a jeśli Majorkę, to i przede wszystkim Palmę. To stolica tej wyspy.

Co warto zwiedzić w stolicy Majorki?

Stolicą Majorki jest Palma. To nowoczesne miasto, które tętni życiem, ale mimo to kryje ślady obecności wielu kultur. Już na samym wjeździe turyści mogą podziwiać widok jachtów i statków pasażerskich, które zacumowane są w porcie. Tak więc już na samym początku, tylko wjeżdżając do miasta, można wręcz zachwycić się nimi. Jeśli ktoś zastanawia się, co zwiedzić na Majorce, a konkretnie w jej stolicy, powinien wybrać się na zamek, który usytuowany jest na wzgórzu. Dawniej pełnił on funkcję więzienia. Należy mieć na uwadze to, że stolica to nie tylko zwiedzanie, zwiedzanie i jeszcze raz zwiedzanie. Warto oddać się drobnej przyjemności, jaką są zakupy. Dobrze byłoby wybrać się do jednej z licznych cukierni sprzedającej lokalne wypieki, a przy okazji zrobić zdjęcie przy drzewie oliwnym. Ogólnie rzecz ujmując, najpopularniejsze atrakcje Palmy to: Catedral, Castel de Bellever, Palma Aquarium, Calo Des Moro, a także Passeig des Born. Atrakcji nie brakuje również w okolicach stolicy, w pobliskich miejscowościach, jak zresztą w całej Majorce. Nie można więc dziwić się temu, że wakacje na Majorce są marzeniem wielu Polaków, a znaczna ich część wyrusza na tę wyspę regularnie, przynajmniej raz do roku. Trzeba też przyznać, że jeśli chodzi o wyspę Majorka pogoda jest bardzo ładna praktycznie przez cały rok, więc ludzie chętnie podróżują, gdy na przykład w Polsce temperatura jest bardzo niska i nieustannie doskwierają ulewy.

Istnieje wiele powodów, dla których warto odwiedzić Majorkę, a będąc na tej wyspie, trzeba koniecznie wybrać się do stolicy. Palma to przepiękne miasto, zresztą podobnie, jak inne części tej wyjątkowej wyspy. Warto więc dobrze przemyśleć swój pobyt, zaplanować dzień po dniu, godzina po godzinie. Dzięki temu będzie można zarówno wypocząć, jak i sporo zwiedzić. Czasem warto zdać się na rady osób, które już tam były. Podpytać, co zwiedzili na Majorce i jak się bawili. Wskazówki na pewno będą cenne.

Written by