Import auta z USA – czy to ma sens?

Chociaż w dzisiejszych czasach na rynku motoryzacyjnym nie brakuje samochodów sprowadzanych z Europy, to pojazdy amerykańskie cieszą się niesłabnącą popularnością. Dlaczego są tak popularne? Czy sprowadzanie takich samochodów z USA ma sens?

Jakie są koszty sprowadzenia auta z USA?

Na pewno nie warto decydować się na samodzielne sprowadzanie samochodów z USA, gdyż jako prywatni kupcy nie będziemy mieć wglądu do historii pojazdu. Nie warto decydować się na takie zakupy w ciemno, tym bardziej, że jest to dość duża inwestycja. Otóż, koszt sprowadzenia auta z usa może być różny w zależności od tego, jaki model samochodu wybierzemy. Trzeba liczyć się z takimi opłatami, jak cło na granicy, a także przeróbki, co generuje jeszcze większe koszty. Samochody amerykańskie nie są zaopatrzone w światła przeciwmgielne, mają inne kolory kierunkowskazów oraz świateł pozycyjnych. Do wymiany będzie także prędkościomierz, który musi wskazywać kilometry, niekiedy także wydech. 

Mimo to koszty sprowadzenia auta z USA wcale nie są takie duże, jak mogłoby się wydawać i import auta nadal się opłaca. Dzięki temu można kupić samochód w dużo lepszej cenie, czasami tańszy, nawet o 20-30%. Dużą zaletą aut amerykańskich jest dobry stan techniczny, a także bogatsze wyposażenie. Amerykanie zazwyczaj nie decydują się na naprawę samochodu, jeśli usterka jest duża, po prostu wymieniają go na nowy. Dzięki temu można mieć pewność, że auto długo posłuży i będzie bezawaryjne. 

Written by