Jak poprawić potencję w starszym wieku?

Otóż, tabletki na erekcje to środki, które mają za zadanie umożliwić lub wzmocnić erekcję u mężczyzn. Dzięki temu można cieszyć się z udanego życia seksualnego w każdym wieku. To dobre wsparcie dla każdego mężczyzny, który w pewnym momencie swojego życia doświadcza zaburzeń erekcji. Jak działają środki na erekcję? Czy suplementy diety bez recepty będą skuteczne?

Tabletki na potencję

Wzwód penisa to jego powiększenie się i stwardnienie wskutek zwiększonego dopływu krwi. Aby mogło dojść do erekcji konieczne jest sprawne działanie ośrodkowego oraz obwodowego układu nerwowego oraz naczyniowego. Cała jamiste w czasie spoczynku penisa są puste, natomiast wskutek pobudzenia zmysłowego, dotykowego, sytuacja się zmienia i krew zaczyna wypełniać ciała jamiste członka. Jednocześnie następuje zaciskanie się naczyń żylnych, co skutkuje zmniejszonym odpływem krwi do prącia.  Czasami jednak mężczyźnie trudno jest osiągnąć erekcję, a przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne. Niekiedy takie dysfunkcje seksualne wiążą się bezpośrednio z przemęczeniem, przewlekłym stresem, niezdrową dietą oraz brakiem ruchu. Innym razem chodzi o bardziej poważne przyczyn takie jak cukrzyca, nadciśnienie, przerost gruczołu krokowego, choroby krążenia, przyjmowane leki, przebyte operacje lub urazy. Przed decyzją o zażywaniu tabletek na erekcję, warto zatem poznać podłoże problemu. Wówczas będzie można działać skutecznie.

Obecnie na rynku farmaceutycznym dostępne są środki na potencję bez recepty oraz na receptę. Te pierwsze są zdecydowanie częściej stosowane przez mężczyzn ze względu na to, że nie trzeba konsultować się w tym wypadku z lekarzem. Niestety większość mężczyzn jest tak bardzo zawstydzona swoją niedyspozycją seksualną, że woli zrezygnować z aktywności seksualnej w ogólne albo brać ziołowe środki na potencję, niż udać się na wizytę do specjalisty.

Jak działają tabletki na potencję?

Teraz możemy wyjaśnić jak działają środki na erekcję. Po pierwsze warto mieć na uwadze to, że tabletki tego typu nie będą zwiększać pożądania, aczkolwiek będą wpływać na zwiększony przepływ krwi. W leczeniu zaburzeń erekcji stosuje się przede wszystkim tak zwane inhibitory fosfodiesterazy. Ich działanie polega między innymi na hamowaniu aktywności enzymu PDE5, który odpowiada za rozkład cGMP. Prościej mówiąc chodzi o zwiększone stężenie cGMP w ciałach jamistych penisa, dzięki temu można osiągnąć i utrzymać wzwód. Tabletki na erekcję zazwyczaj zawierają jedną z trzech substancji czynnych – sildenafil, znajdujący się między innymi w popularnej viagrze.  Można spotkać także środki na potencję zawierające wardenafil i tadalafil – w tym wypadku będziemy mieć do czynienia z lekami nowszej generacji.

Written by