Jak wybrać dobry krem do rąk i ich codziennej pielęgnacji?

Dłonie są poniekąd naszą wizytówką, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby były gładkie, miękkie i ogólnie zadbane. Do tego, będzie potrzebny nam dobry krem do rąk, a niestety nie zawsze wiadomo, jak wybrać produkt tego typu i na co zwrócić szczególną uwagę.

Warto pamiętać, że dobry krem do rąk to nie zawsze będzie ten najdroższy produkt na półce sklepowej. Należy tutaj zwrócić uwagę na szereg istotnych aspektów, gdyż do wyboru mamy naprawdę wiele rodzajów kremów.

Odpowiednia pielęgnacja skóry na dłoniach

Warto wiedzieć, że skóra naszych dłoni jest inna niż na twarzy i ciele. Jest ona cieńsza, a oznacza to, że znacznie delikatniejsza. Co więcej, cechuje ją wysoka wrażliwość na negatywne czynniki zewnętrzne – zanieczyszczenia, gorące i zimne powietrze, promienie UV, a także wiatr. Odpowiednia pielęgnacja, powinna chronić przed wszystkimi przyczynami gorszej kondycji skóry dłoni, a także zabezpieczać ją przed odwodnieniem, wysuszeniem, pękaniem, podrażnieniami, szorstkością, zaczerwienieniem oraz przed przebarwieniami, co w wypadku delikatnej skóry dłoni jest bardzo prawdopodobne.

Jaki powinien być krem do rąk?

Do rąk, najlepsze będą naturalne kremy nawilżające. Jeśli spełniona zostanie ta funkcja, istnieje większa szansa, że i pozostałe właściwości kremu będą zapewnione. Produkty tego typu zwykle składają się z wielu różnych składników nawilżających, jednak te najskuteczniejsze to przede wszystkim: aloes, zielona herbata, gliceryna, oleje z awokado oraz ziaren ogórecznika, koenzym Q10, masło shea, a także witaminy. Oprócz substancji nawilżających, istotne są także te chroniące przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a to np.: wyciąg z pestek winogron, witamina C, czy też wosk pszczeli.

Dobrze, jeśli nasz krem chroni również skórę dłoni przed działaniem słońca. Niesie to bowiem ryzyko pojawienia się oparzeń, zaczerwienień, przebarwień, a także przyspieszenia starzenia się skóry. Dzięki ochronnemu filtrowi UV obecnemu w kremie, możliwe jest swobodne przebywanie na słońcu, chroniąc tym samym naszą delikatną skórę dłoni przed negatywnym wpływem promieni słonecznych.

Najlepszy krem do rąk niemal natychmiast poprawi kondycję naszej skóry, zaraz po zastosowaniu. Dłonie powinny być zarówno miękkie, jak i gładkie, pozbywając się tym samym nieprzyjemnego uczucia pieczenia, ściągnięcia, czy też świądu.

Bardzo istotne jest to, aby krem wnikał w głąb naszej skóry. Powierzchniowe działanie jedynie tymczasowo oraz powierzchownie pielęgnuje skórę. Chociaż ta może wydawać się gładka i miękka na zewnątrz, jednak kiedy krem nie dotrze do struktur, szybko powrócą jej dotychczasowe problemy. Mając to na uwadze, podczas wyboru kremu do rąk pamiętajmy, by było on regenerujący bądź odbudowujący barierę ochronną skóry. Jest to warstwa na naskórku, a odpowiada ona za zabezpieczenie skóry przed potencjalnymi zagrożeniami. Szczególnie polecane są produkty naturalne, takie jak np. yope krem do rąk, gdyż to gwarancja, że w składzie nie spotkamy żadnych substancji uczulających, a składniki zaczerpnięte prosto z natury, odpowiednio zajmą się skórą naszych dłoni.

Nawilżanie skóry dłoni, nim ta zdąży stać się sucha oraz popękana

Kiedy krem nawilżający jest stosowany systematycznie, zyskamy gwarancję tego, że skóra naszych dłoni pozostanie w dobrej kondycji. W związku z tym, warto nie tylko posiadać skuteczny produkt, ale też pamiętać o każdodniowej jego aplikacji, nawet kilka razy dziennie. Tylko w taki sposób, dopilnujemy by nasze dłonie były zdrowe i zadbane. Co więcej, systematyczne nakładanie kremu na skórę dłoni wspiera i wzmacnia jej ochronną barierę, a przy tym sprawia, że ta jest odporna na uszkodzenia, dyskomfort oraz inne niedogodności. Jeśli dopilnujemy regularnego nawilżenia dłoni, te odwdzięczą się nam wyśmienitym wyglądem. Tym samym, zbędne staną się jakiekolwiek kuracje na suche i zniszczone dłonie, a te pozostaną miękkie, gładkie i w jednolitym kolorycie.

Written by