Jeżeli impreza to tylko z profesjonalną obsługa techniczną!

Planujesz  organizację imprezy firmowej? A może na Twojej głowie jest przygotowanie gali lub imprezy okolicznościowej? W takim razie przed Toba mnóstwo pracy! Aby wszystko wypadło jak należy, warto zdecydować się na specjalistyczną pomoc fachowców zajmujących się obsługą eventów.

Obsługa imprez Warszawa – czego należy wymagać?

Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju imprezę organizujesz. Każda impreza rządzi się swoimi prawami. Obsługa techniczna imprez Warszawa również może być bardzo różna. Niektóre firmy specjalizują się wyłącznie w organizacji konferencji, inne w obsłudze koncertów, a jeszcze inne oferują kompleksową usługę. Przenalizujemy zatem różne możliwości.

Obsługa koncertów

Niektóre z firm specjalizują się głównie w obsłudze imprez i koncertów. Co powinna oferować wtedy firma eventowa? Przede wszystkim różnej wielkości systemy nagłośnieniowe. Jest to konieczne, aby można było jak najlepiej dopasować nagłośnienie do wielkości imprezy i miejsca wydarzenia. Warto dopytać firmę, z jakich sprzętów korzystają i jakim markom ufają. Wiele dobrych firm zapewnia sprzęt takich producentów jak QSC czy też L’acoustic. Na wyposażeniu firmy powinny być miksery audio, często cyfrowe oraz mikrofony, najlepiej riderowe. Kolejną zaletą są odsłuchy podłogowe oraz douszne. Trudno przekonać się, jak będzie zachowywała się ekipa takiej firmy podczas samego wydarzenia – na to nie mamy wpływu. Można jednak ustalić, aby cały system był przed rozpoczęciem wydarzenia sprawdzony i przetestowany już po rozłożeniu. Minimalizuje się wtedy ryzyko, że coś pójdzie nie tak jak w planach.

Obsługa konferencji oraz spotkań biznesowych

Konferencje to bardzo specyficzny rodzaj spotkań. W zależności od branży oraz wielkości wydarzenia, wymagania mogą być bardzo duże. Najlepsze firmy oferują wysokiej jakości sprzęt, m.in. nagłośnienie, mikrofony, wizję oraz oświetlenie. Na niektórych konferencjach potrzebne jest również tłumaczenie symultaniczne. Dobra firma może zapewnić również scenę. Ale po kolei – jak to wygląda?

Obsługa techniczna eventów typu konferencja, wymaga dobrego przygotowania. Sprzet nie tylko powinien sprawnie działać, ale powinien się również dobrze prezentować. Jeżeli chodzi o nagłośnienie, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy dźwięk będzie rozchodził się po sali równomiernie. Ważne są również eleganckie kolumny. Podczas konferencji najwygodniej jest, aby używane mikrofony były mikrofonami bezprzewodowaymi – niektóre firmy oferują do wyboru: słuchawki do ręki oraz słuchawki nagłowne.

Na konferencjach często duże znacznie mają wyświetlane materiały i obrazy. Wielkoformatowe ekrany są zatem niezwykle istotne, a nie wszystkie firmy organizujące tego typu imprezy je posiadają.

Jeżeli konferencje są dwujęzyczne, a zdarza się to przecież często, firma eventowa powinna zapewniać także tłumaczenia symultaniczne, a wiec tłumaczenia na żywo.

Wypożyczanie sprzętu

Bardzo często zdarza się, że nie potrzebujemy kompleksowej obsługi naszej imprezy, jednak nie dysponujemy potrzebnym sprzętem. wtedy, można zwrócić się do firmy eventowej z prośba o wypożyczenie potrzebnego sprzętu i urządzeń. Niektóre z firm zapewniają taka możliwość.

Co można wypożyczyć? Niemal wszystko! Dobre firmy dysponują dużą ilością różnorodnego sprzętu. Najchętniej jednak wypożyczane są telewizory LED różnych wielkości. Oświetlenie, a więc listwy LED, reflektory PAR, reflektory teatralne, czy oświetlenie efektowe. Chętnie wypożyczane jest również nagłośnienie: bezprzewodowe mikrofony, miksery, cyfrowe stageboxy, di-boxy, kolumny głośnikowe, odsłuchy i wiele, wiele innych.

Jest również wiele dodatków eventowych, którymi nie dysponujemy, a które są konieczne na niektórych imprezach. Mowa tu np. o mównicach, kostkach dziennikarskich, projektorach czy pulpitach.

Jak widać, wybór jest naprawdę duży. Przed wyborem firmy oferującej obsługę techniczną imprez w Warszawie, należy najpierw bardzo dokładnie zastanowić się nad wymaganiami, a następnie spotkać się z firmą i dokładnie je omówić.

Written by