Koraliki – popularne akcesoria do tworzenia biżuterii

Koraliki to elementy ozdobne, które są bardzo często wykorzystywane przy tworzeniu biżuterii handmade. Popularność zapewnia im wysoka estetyka, ogromna różnorodność wzorów i kolorów, a także łatwość w wykorzystywaniu ich do tworzenia najróżniejszych ozdób. Jakie rodzaje koralików są dostępne i w jaki sposób można je zastosować?

Koraliki do biżuterii – rodzaje

Koraliki do biżuterii handmade są ogromnie popularne wśród twórców ozdób tego typu. Z ich pomocą można bowiem w łatwy sposób stworzyć bardzo estetyczne wisiorki, bransoletki oraz kolczyki. Są dostępne w najróżniejszych kształtach, wersjach kolorystycznych i wzorach. Wykonuje się je także z różnych materiałów, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wielu atrakcyjnych efektów na ich powierzchni.

Poniżej przedstawiamy kilka najbardziej popularnych rodzajów koralików, jakie wykorzystuje się przy tworzeniu biżuterii handmade. Dzielą się przede wszystkim ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane.

Koraliki szklane

Koraliki szklane są najpopularniejszą wersją elementów ozdobnych tego typu. Wyróżniają się doskonałą jakością wykonania i bardzo wysoką estetyką. Z pomocą szkła można wykonać także modele o najróżniejszych wersjach kolorystycznych i kształtach. Co więcej, możliwe jest również uzyskanie wielu ciekawych efektów, np. tłuczonego szkła czy bardzo modnego w ostatnim czasie kociego oka.

Koraliki szklane dzielą się ze względu na kształt. Możemy wyróżnić m.in.:

– kuleczki, czyli idealnie gładkie, eleganckie koraliki, które świetnie sprawdzają się w naszyjnikach i bransoletkach. Są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych i pięknie wyglądają zarówno jako podstawowy element ozdobny biżuterii, jak i atrakcyjne tło dla takich dodatków, jak srebrne czy metalowe zawieszki. Często wykorzystują dodatkowe efekty, jak tłuczone szkło czy kocie oko.

– kostki, czyli koraliki w kształcie sześcianów, które pięknie wyglądają szczególnie na naszyjnikach. Zwracają uwagę unikalnym kształtem, często są także pokryte dodatkowym połyskiem lub ozdobione fasetowaniem.

– listki, kwiatki, krople – koraliki o nieregularnych, wyjątkowych kształtach, wyróżniające się bardzo ozdobnym charakterem. Mogą być stosowane zarówno w grupie, jak i pojedynczo, stanowiąc główną ozdobę biżuterii. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i wzorach.

– oponki – spłaszczone koraliki, które świetnie prezentują się zwłaszcza na bransoletkach,

– pastylki – koraliki o nieregularnych kształtach, przypominające drobne kamyki; często wykorzystywane do tworzenia wisiorków.

Koraliki drewniane

Koraliki drewniane są równie chętnie wykorzystywane do tworzenia biżuterii. Świetnie sprawdzają się na ozdobach w stylu boho lub ludowym. Piękna faktura drewna i naturalna kolorystyka sprawiają, że koraliki tego typu pozwalają na stworzenie wyjątkowo estetycznych ozdób.

Koraliki drewniane mogą osiągać najróżniejsze kształty i wzory. Często są barwione na różne wersje kolorystyczne, dlatego można wykorzystywać je do tworzenia najróżniejszej biżuterii. W sklepach z akcesoriami do tworzenia wyrobów handmade znajdziemy modele w kształcie kuleczek, kostek oraz wielu innych formach. Co ciekawe, często łączy się w nich drewno z przezroczystą żywicą, co daje bardzo ciekawy efekt.

Koraliki z akrylu, ceramiki, żywicy

Kolejną propozycją są koraliki z ceramiki, akrylu oraz żywicy. Zastosowanie materiałów tego typu umożliwia uzyskanie różnych ciekawych efektów, dzięki czemu pozwalają na stworzenie najbardziej unikalnej biżuterii. Dostępne są w wielu kolorach i kształtach, dlatego każdy z pewnością znajdzie odpowiadające mu modele.

Zastosowanie koralików do biżuterii

Koraliki do biżuterii mogą być wykorzystane do tworzenia dowolnych naszyjników, bransoletek oraz kolczyków. Można wykorzystywać modele jednego rodzaju lub mieszać je między sobą, aby tworzyć najbardziej efektowne ozdoby.

Gdzie można dostać koraliki?

Koraliki do tworzenia biżuterii handmade można znaleźć w sklepach z akcesoriami do biżuterii. Sklepy online oferują ogromną ofertę koralików szklanych, drewnianych oraz wielu innych, zapewniając swoim klientom dostęp do najlepszych jakościowo produktów.

Written by