Najprostsza metoda na oszczędzanie – porównywarka lokat

Badania pokazują, że młode pokolenia mają duży problem z gospodarowaniem swoimi finansami. Z roku na rok obniża się wiek osób posiadających zadłużenie w bankach. Naszpikowanie mediów reklamami łatwej gotówki powodują, że decyzje o zbędnych zakupach są podejmowane z łatwością. Nowy telewizor, samochód, wakacje zagraniczne, wszystko to na kredyt, na który trzeba ciężko pracować i spłacić minimum 30% więcej. Osoby zadłużone z dużą łatwością wpadają w spiralę zadłużenia. Żeby spłacić jeden kredyt i ulżyć w codziennym funkcjonowaniu zaciągają kolejne kredyty. Zamiast tego lepszym sposobem byłaby nauka oszczędzania.  

Sposoby na oszczędzanie.  

Jest wiele sposobów na oszczędzanie pieniędzy. Niejedna osoba przeszła przez piekło bankructwa i dzięki swoim doświadczeniom może pomóc innym w wyjściu z dołka finansowego. Każdy z nich jednoznacznie oświadcza, że żeby wyjść z zadłużenia trzeba nauczyć się oszczędzania. Nie ważne, ile zarabiasz musisz zacząć oszczędzać. I choćbyś miał jeść fasole i ryż, musisz zacząć oszczędzać. Załóż konto oszczędnościowe i zacznij co miesiąc odkładać pieniądze. Żeby wiedzieć jakie konto jest najbardziej opłacalne w tych czasach, odwiedź takie miejsce jak porównywarka lokat i wybierz najbardziej Ci odpowiadające. Nie musisz przelewać tam połowy wypłaty. Wystarczy, że zaczniesz od małych symbolicznych kwot. Na początku chodzi o wyrobienie nawyku. Z miesiąca na miesiąc będzie się budowała pewna rezerwa, dzięki której z łatwością zaczniesz nadpłacać kredyty by jak najszybciej uwolnić się ze spirali długów.  

Model idealny – 10% dochodów.  

Najwięksi specjaliści polecają jedną z najprostszych metod oszczędzania. Polecają by na konto przeznaczone do oszczędzania przelewać około 10% ze swoich oszczędności. Podobno, odpowiednio szybkie oszczędzanie pozwoli na takie zgromadzenie kapitału, który zapewni mam spokojną emeryturę. Nie zawsze jest to proste. Zarabiając najniższą krajową, niełatwo jest odkładać 10% wynagrodzenia. Trzeba zastanowić się jak zwiększyć swoje dochody. Zarabiając więcej, a żyjąc oszczędnie, będziemy mieli szanse na zrealizowanie tych oszczędności. Najlepsze lokaty podpowie porównywarka lokat. Sposobów na zarabianie jest naprawdę dużo. Można zacząć prowadzić bloga, dołączyć do programów partnerskich, założyć kanał na YT, czy świadczyć usługi na rzecz innych tworząc grafikę bądź teksty na strony internetowe. Wszystko to można rozbić z domu, bez dodatkowych etatów. Pozwala to na dzielenie życia rodzinnego w połączeniu z zarabianiem pieniędzy.  

Written by