Nie wiesz jak ustawić Projektor Sony? Poznaj dwa najpopularniejsze sposoby – stojak oraz sufit!

Nie da się ukryć, że w sklepach RTV uda się nam odnaleźć wiele modeli projektorów, a te nowsze obsługują nawet 4K. Jeżeli zadowala nas już jakość Full HD, spotkamy się tutaj z o wiele niższą ceną, niżeli w wypadku telewizora. Podczas kupna rzutnika, musimy jednak zmierzyć się z kilkoma problemami, które dotyczą wszelkich ustawień oraz parametrów, a wszystko po to, aby uzyskać dobrą jakość obrazu.

Kupując projektor Sony oraz każdej innej marki, jedna z pierwszych decyzji powinna dotyczyć ustawienia urządzenia, a możliwością jest sufit lub stojak. Jego odpowiednie umiejscowienie to wręcz kluczowa sprawa, gdyż wpływa to bezpośrednio na prawidłowe działanie sprzętu. Warto zatem zastanowić się, czy projektor stanie się czymś, z czego będziemy korzystać na co dzień, czy też sporadycznie używanym dodatkiem, jedynie na specjalne okazje.

W jakich okoliczność sufit będzie najlepszym rozwiązaniem?

Jeśli mamy zamiar umieścić projektor w naszym salonie na stałe, najlepiej będzie dokonać jego montaż bezpośrednio pod sufitem. To szansa, aby ten nie utrudniał domownikom codziennego funkcjonowania. Jako, że obraz będzie rzutowany ze sporej wysokości, nie zachodzi ryzyko, że głowy oglądających jakkolwiek zasłonią obraz. Oczywiście istnieję pewne wady, które mogą zniechęcać.

Warto dobrze rozpatrzyć możliwości, co do miejsca rzutowania obrazu, gdyż może to utrudniać wszelkie remonty i aranżacje wnętrza. Co więcej, problematyczne może być sufitowe oświetlenie, gdyż nisko zwisający żyrandol nie będzie pomagał w ustawieniu projektora. Urządzenie to, wymaga źródła prądu, dlatego warto aby, gniazdko elektryczne znajdowało się blisko. Jeśli tak nie jest, koniecznością stanie się remont bądź wykorzystanie przedłużacza, a jak wiadomo – nie jest to ani wygodne, ani też estetyczne. Trzeba również zastanowić się, w jaki sposób dostarczymy obraz. Budżetowe modele nie będą posiadały bezprzewodowej łączności, stąd czasami będzie trzeba skorzystać z kabla HDMI albo sieciowego przewodu. Alternatywą jest jednak pewne urządzenie, które podłączone do USB, umożliwi projektorowi obsługę modułu Wi-Fi.

Kiedy lepiej zdecydować się na umieszczenie projektora na stojaku?

Projektor będzie włączany raz na jakiś czas? Być może warto rozważyć zakup stojaka na wysięgniku. Pozwoli on nam na ustawienie projektora w odpowiednim miejscu i dobrej wysokości, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Owszem, projektor może być postawiony zaraz przed widzami, natomiast pojawiają się wtedy dwa istotne problemy. Urządzenia te posiadają specjalny system chłodzenia, który w niektórych momentach może działać bardzo głośno, a to ryzyko, że zakłóci to odbiór dźwięku oglądającym. Dodatkowo, o wiele mniejsza może okazać się wielkość rzutowanego obrazu. Uzyskiwany obraz może bowiem mieć rozmiar jedynie 40”, a z uwagi na coraz to podnoszący się standard, będzie to o wiele mniej niż przeciętny telewizor. Dzisiaj maksymalne osiągi są naprawdę spore, a około 50” to zdecydowane minimum na jakie głównie decydują się klienci.

Written by