Nowoczesne rozwiązania do firmy – technologia IP

W dzisiejszych czasach żadna firma nie mogłaby normalnie funkcjonować bez podłączenia do Internetu. Sieć internetowa to nie tylko forma rozrywki czy pozyskiwania informacji, ale także miejsce pracy oraz sposób komunikacji z pracownikami, klientami i kontrahentami. Bez podłączenia do sieci trudno wyobrazić sobie prowadzenia biznesu i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Oczywiście nie oznacza to, że telefony stacjonarne odchodzą w zapomnienie, gdyż nadal większość firm korzysta z takich sprzętów. Dziś nowoczesna technologia daje nam mnóstwo możliwości i bez wątpienia warto z nich korzystać. Telefonia IP to doskonałe rozwiązanie, które bez wątpienia warto rozważyć.

Telefony IP

Najprościej rzecz ujmując sieć IP to wideo oraz połączenia głosowe. To komunikacja ujednolicona, która jest bardzo praktyczna i niedroga, co bardzo często decyduje o tym, że przedsiębiorcy wybierają się na takie rozwiązania. Zarządzanie procesami biznesowymi przy wykorzystaniu takiej komunikacji jest niezwykle proste, dzięki temu można znacznie usprawnić pracę, co więcej podwyższyć poziom obsługi klienta. To w dłuższej perspektywie czasu bez wątpienia jest opłacalna opcja i trzeba wziąć ją pod uwagę. Wielu przedsiębiorców szuka oszczędności w firmie, taka telefonia może znacząco zredukować koszty. Dzięki telekomunikacyjnym rozwiązaniom IP możemy tworzyć zupełnie inne, otwarte systemy, niż kilka lat temu. W obrębie jednej sieci można łączyć się z współpracownikami za darmo, połączenia zagraniczne i krajowe kosztują niewiele. To bez wątpienia bardzo opłacalna technologia dla firm, które mają oddziały rozsiane po kraju lub za granicą. Takie ograniczenie kosztów bardzo pozytywnie wpływa na rozwój biznesu. 

Telefony i zestawy słuchawkowe

Decydując się na wdrożenie telefonii IP będziemy zobowiązani do wymiany sprzętu na nowy. Telefony IP wbrew pozorom wcale nie są takie drogie, jak może się wydawać. Ceny są porównywalne do standardowych aparatów. Kolejna sprawa do zestaw słuchawkowy, który przyda się jeżeli prowadzimy często rozmowy z klientami czy partnerami biznesowymi. Dobrze sprawdzą się  Plantronics voyager– to jedne z najnowocześniejszych bezprzewodowych słuchawek przeznaczonych dla biznesu. Zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach, którzy muszą być w stałym kontakcie z klientami czy współpracownikami, a jednocześnie są w ciągłym ruchu. Plantronics voyager mają potrójny mikrofon, tak więc jak się można domyślać doskonale zbierają dźwięk i redukują hałas z otoczenia. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie rozmów, nawet w bardzo zatłoczonych pomieszczeniach, ten zestaw słuchawkowy świetnie sprawdzi się między innymi w biurach open space. Oprócz tego warto wspomnieć o tym, że posiadają technologię WindSmart, która redukuje szumy powstałe przez wiatr skutecznie je niwelując. Plantronics voyager można więc stosować bez względu na warunki pogodowe, nawet będąc na zewnątrz. Wysoka jakość dźwięku, opcja głosowego odbierania połączeń, to bardzo przydatne funkcje, które sprawiają, że zestaw słuchawkowy cieszy się dużym powodzeniem. 

Written by