Nuty zapachowe i intensywność perfum premium – Wybór Cerruti 1881 podkładu Estee lauder double wear i wiele innych!

Trzymanie się jednego zapachu perfum to praktyka, która stosowana jest przez wielu klientów. Czasami zmiany wychodzą nam jednak na dobre, a w takim wypadku konieczne jest posiadanie wiedzy związanej z perfumami, która pomoże nam podczas wyboru. Dużo powiedzą nam poszczególne nuty zapachowe, a także intensywność zapachu danych produktów. Wybór perfum to proces, który jest złożony, dlatego należy się do tego przygotować.

Oczywiste jest to, że kiedy kupujemy perfumy z najwyższej półki, a takimi są chociażby Cerruti 1881 cena może okazać się bardzo wygórowana, natomiast liczba promocji jest spora. Koszty to bardzo ważna sprawa, ponieważ niekiedy nasz budżet bywa wręcz decydujący podczas wyboru. Nie ma jednak reguły, która mówi o tym, że tylko najdroższe perfumy mogą być brane przez nas pod uwagę. Najlepiej przekonać się o tym na własnej skórze, a do tego przyda się nam pewna wiedza z tego zakresu. Dodatkowo, gdy kupujemy kosmetyki renomowanych marek, jak np. Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510 koniecznie musimy upewnić się, czy ich pochodzenia jest zgodne z zapewnieniami producenta.

Najważniejsze w kwestii zapachowych nut…

Odpowiednio przeprowadzony proces wyboru perfum, jest czymś złożonym. Powąchanie spryskane perfumami nadgarstka to zdecydowanie za mało, aby dokonać świadomego i przemyślanego wyboru. Koniecznie musimy dobrze zapoznać się z głębią zapachu danego produktu. Dobre perfumy mają to do siebie, że ich woń rozwija się krok po kroku. W związku z tym, można opisać trzy główne zapachowe nuty, które stanowią kolejne etapy rozwijania się zapachu. To będzie nuta głowy, serca, a także baza.

Natychmiast po spryskaniu ciała, odczuwamy nutę głowy. To zapach utrzymujący się relatywnie krótko, ponieważ będzie to około pół godziny, aczkolwiek jest to woń dość intensywna. Nuta serca, jawi się jako ta najważniejsza. Warto tu wspomnieć o tym, że zapach perfum połączony z tym naszej skóry, może stworzyć całkiem odmienną woń. Mimo tego, że na początku zapach może wpisywać się w nasz gust, po kilku godzinach może zacząć nas męczyć. Nuta serca będzie utrzymywać się na naszym ciele około cztery godziny. Zdecydowanie najdłużej utrzymywać się będzie nuta bazowa, natomiast bardzo ciężko może być ją czasami wyczuć. Po wielu godzinach od spryskania zdarza się, że zapach perfum kompletnie ulatuje.

Intensywność zapachu perfum – jak to sprawdzić?

To bardzo istotne, jaką intensywność zapachu posiadają dane perfumy. Aby to precyzyjnie sprawdzić, należy czytać oznaczenia na flakonikach, które zwykle umieszczają producenci.

„Parfum” to oznaczenie perfum tradycyjnych, które zazwyczaj zawierają 25-40% olejków rozpuszczonych w alkoholu. Wody perfumowane, to z kolei „eau de parfum”, które charakteryzuje 10-15% olejków zapachowych w alkoholu. 10% olejków zwierają wody toaletowe, a te oznacza się jako „eau de toilette”. Z kolei wody kolońskie z 2-5% olejków, będą oznaczone – „eau de cologne”. Na końcu są jeszcze mgiełki, które posiadają zaledwie 3% olejków w alkoholu. Już na bazie tak podstawowych informacji o perfumach, zdecydowanie łatwiej będzie nam dokonać prawidłowego wyboru, nawet jeśli robimy to w ciemno. Każdy opis produktu oraz oznaczenie to wskazówka, która w mniejszym lub większym stopniu pozwala nam poznać perfumy.

Pamiętajmy, że dobre perfumy sygnowane logiem znanej marki to drogie produkty i jest to uzasadnione. Za wysoką jakość, trzeba odpowiednio zapłacić, stąd takie a nie inne koszty. Finalnie to jednak gust powinien być dla nas najważniejszym wyznacznikiem, ponieważ takie sprawy jak opinie innych są drugorzędną kwestią. To bowiem my, a nie ktoś z naszego otoczenia, będzie wyczuwał dany zapach przez większą część dnia. Zapachy, którymi się spryskujemy, powinny przed wszystkim odpowiadać nam. Chociaż musimy uzbroić się tutaj w cierpliwość, koniec końców uznamy, że było to opłacalne.

Written by