O czym wiedzieć, kiedy decydujemy się na podłogę merbau?

Otóż, podłoga merbau nie tylko cieszy wzrok intensywną kolorystyką. Drewno jest ciemne i nabiera niepowtarzalnego charakteru pod wpływem słońca oraz innych atmosferycznych czynników. Powinniśmy także wiedzieć, że coraz więcej osób decyduje się na podłogę merbau.

Czym są deski podłogowe merbau?

Mówimy o deskach egzotycznych. Są one w całości wykonane z drewna. Dolną warstwą jest konstrukcja krzyżowa. Wykonuje się ją z drewna iglastego. Kiedy mówimy o górnej warstwie, wtedy musimy wiedzieć, że jest ona wyprodukowana ze starannie wyselekcjonowanego drewna z drzewa liściastego.

Na jaki styl podłogi merbau postawić?

Podłoga jest ciemna, co sprawia, że atrakcyjnie wygląda. Świetnie sprawdza się we wnętrzach, które są minimalistyczne. Oprócz tego pasuje do stylu eklektycznego, art deco oraz do stylu egzotycznego. Wtedy taka podłoga najlepiej się prezentuje i powinniśmy mieć tego świadomość. To ważne, aby odpowiednio dobrać podłogę kolorystycznie. Wtedy wnętrze pięknie wygląda. Można także łączyć gatunki drewna. Możliwości jest wiele. Wszystko zależy od naszej inwencji.

Written by