Ortodoncja dziecięca na Żoliborzu – 6 pytań i odpowiedzi

Różnego rodzaju problemy z uzębieniem czy zgryzem mogą dotykać również dzieci, i to w pierwszych latach życia, co stanowi nie lada problem dla rodziców. Na szczęście nowoczesna ortodoncja dziecięca na Żoliborzu, która jest doskonale rozwinięta, pozwala eliminować nawet największe problemy i to w dość krótkim czasie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się tego, w jaki sposób ortodonta dziecięcy pomoże Twojemu maluchowi i pragniesz poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania – czytaj dalej!

Jakie problemy eliminuje ortodoncja dziecięca na Żoliborzu?

Ortodoncja dziecięca na Żoliborzu to dziedzina, która zajmuje się wszelkimi problemami, związanymi z wadami zgryzu, problemami szczękowo-twarzowymi i nieprawidłowościami dotyczącymi uzębienia. Aparat ortodontyczny, który jest podstawą w leczeniu ortodontycznym, daje możliwość wyprostowania zębów, a także przywróceniem ich odpowiedniej pozycji. Co więcej, do ortodonty dziecięcego warto zgłosić się w przypadku takich problemów, jak:

  • odwrotny zgryz,
  • asymetria twarzy,
  • zaburzenia mowy,
  • nieodpowiednie ułożenie zębów,
  • za bardzo wysunięta szczęka,
  • za bardzo schowana szczęka,
  • przewlekłe oddychanie przez usta.

Każdy z powyższych problemów – niezależnie od skali – jest możliwy do wyeliminowania. Wystarczy tylko stworzenie odpowiedniego planu leczenia ortodontycznego.

Kiedy warto zgłosić się dziecko na leczenie ortodontyczne?

Każdy warszawski ortodonta dziecięcy, który pragnie jak najlepiej zadbać o zdrowie i komfort młodych pacjentów, zachęca rodziców do wizyty w gabinecie ortodontycznym natychmiast po dostrzeżeniu jednego z powyższych problemów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że problem wywołuje dyskomfort w codziennym życiu dziecka, a do tego może bardzo szybko się pogłębi. A im większy stanie się problem, tym jego wyeliminowanie okaże się trudniejsze i bardziej czasochłonne.

Jakie aparaty ortodontyczne zakładane są dzieciom?

Jeszcze do niedawna najpopularniejsze były aparaty metalowe, które dzisiaj są rozwiązaniami najtańszymi, ale i najmniej estetycznymi. Dużo lepiej na zębach prezentują się modele kryształowe i porcelanowe, które są trudno dostrzegalne i z których szczególnie chętnie korzysta młodzież szkolna. Oczywiście ortodonta dziecięcy doradzi najlepsze rozwiązanie, dzięki czemu nie pozostaniesz z tym problemem sam/sama.

Ile kosztują usługi ortodontyczne?

Sama konsultacja ortodontyczna to koszt rzędu 150-200 zł, zaś cena aparatu jest zależna od tego, czy jest on zdejmowany, czy też stały. Zdejmowane aparaty na zęby to koszt kilkuset złotych, zaś stałych – nawet 3-4 tysięcy, jeżeli mówimy o modelach estetycznych.

Jak znaleźć odpowiedni gabinet ortodontyczny?

Najważniejsze jest oczywiście zwrócenie uwagi na to, jakie kwalifikacje i doświadczenie posiada ortodonta dziecięcy. Istotna jest też aranżacja gabinetu, która powinna zostać dostosowana do potrzeb dziecka, jak również to, czy w obiekcie znajduje się pokój zabaw, który mógłby znacznie ułatwić dziecku wizytę w gabinecie. Co więcej – ortodoncja dziecięca powinna iść w parze ze stomatologią i chirurgią stomatologiczną, abyś wszystkie usługi znalazł/znalazła w jednym miejscu – dzięki temu nie będzie potrzeby ciągłego dostosowywania dziecka do nowego miejsca i nowych warunków.

Aby potwierdzić, czy dany ortodonta lub stomatolog dziecięcy na Żoliborzu jest specjalistą godnym zaufania, warto poczytać opinie innych rodziców – znajdziesz je w Internecie.

Jak przebiega i ile trwa leczenie ortodontyczne w Warszawie?

Czas leczenia ortodontycznego jest zależny przede wszystkim od rodzaju i wielkości problemu, który dotknął dziecko. Może więc trwać zarówno rok, jak i dwa lata. Jeżeli zaś chodzi o przebieg – ortodoncja dziecięca na Żoliborzu w tym aspekcie jest dość schematyczna. Najpierw odbywa się sprawdzanie stanu uzębienia, następnie przeprowadzane są badania, na których podstawie tworzy się plan leczenia i model aparatu, a następnie zakłada się go na zęby pacjenta. Wszystko to przebiega bardzo sprawnie i bezboleśnie.

Written by