Porządne wykładziny hotelowe

Hotele dbają o posiadanie porządnych wykładzin w bardzo dobrej cenie i najlepszej jakości. To ważne, bo odpowiednie pokrycie podłogi może stać się wizytówką placówki, jest to coś, co klienci zauważają od razu po wejściu. Działa to w dwie strony, bo równie łatwo zapamiętuje się nieudaną podłogę, co tę szczególnie efektowną. Warto zadbać o to, by dany hotel od razu dobrze się kojarzył.

Hotele mają różne style – jedne wybierają wykładziny hotelowe winylowe naśladujące drewno lub kamień. Inne natomiast preferują wykładziny dywanowe, puszyste i dające wrażenie luksusu. Kolorystyka także jest zróżnicowana – wykładziny czarne, granatowe czy brązowe to dobra jakość dla każdego stonowanego hotelu. Wykładziny barwne i wzorzyste również mogą się podobać, ale powinny zostać wprowadzone konsekwentnie, z konkretnego powodu. Niezależnie od stylu podłogi w hotelu powinny być porządne, ocieplone oraz tłumiące hałasy oraz odgłos kroków. Często zarząd wybiera wykładziny akrylowe, mocne i solidne, prezentujące się nowocześnie i stylowo. Dobre są także wykładziny dywanowe, winylowe lub elastyczne.  Hotel z ładnymi ścianami, eleganckimi podłogami oraz meblami najwyższej klasy jest miejscem często wybieranym przez turystów. Mieszkanie w takim miejscu jest przyjemne, a miękka wykładzina dywanowa gwarantuje jakość oraz bardzo przyjazny pobyt. Wykładziny są eleganckie, tłumią hałas, co przekłada się na komfort mieszkania.

Czy warto kupić wykładzinę do hotelu?

Hotel może być ładnie zdobiony wzorami w esy floresy czy geometrycznymi, sprawdzają się też kwiatowe desenie. W niektórych placówkach wybierane są bardziej awangardowe rozwiązania, na przykład nadruk kubistyczny (w stylu Picasso). Ważne jest dobranie dekoracji podłogi do ogólnego stylu przyjętego w obiekcie, bo dzięki temu całość będzie prezentowała się bardzo harmonijnie i elegancko. Niedopasowanie stylu może negatywnie wpłynąć na odbiór i będzie wywoływało dyskomfort u gości.

Hotele kupują wykładziny w hurcie – szczególnie hotele sieciowe postępują w taki sposób. Rozwiązanie pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy i jednocześnie wyposażyć sieć placówek w podobnym stylu. Wygląda to bardzo efektownie, bo można rozpoznać na pierwszy rzut oka hotel należący do danej sieci i poczuć się jak w domu. Oczywiście nie trzeba wybierać wszędzie identycznego koloru wykładzin, czasami możliwe jest zdecydowanie się na różne barwy czy nadruki dostępne w ofercie. Innym sposobem zaoszczędzenia na starcie jest skorzystanie z jednej z wielu promocji – zdarzają się dość często.

Written by