Rozwiązania audiowizualne dla firm

Coraz więcej firm wykorzystuje w swoich biurach systemy audiowizualne. Dawniej, sprawdzały się one wyłącznie w największych firmach i korporacjach. Dzisiaj często wykorzystują je nawet mniejsze firmy, co znacznie usprawnia pracę. Jaki mamy wybór? Co oferują producenci i dobrze wyposażone sklepy z systemami audiowizualnymi? Naprawdę dużo! Poniżej przedstawiamy rozwiązania cieszące się największa popularnością.

Aby konferencja mogła być przeprowadzona sprawnie, zapewniając wszystkim uczestnikom jak najwyższy komfort, należy zadbać o dobre dopasowanie i zaprojektowanie systemu konferencyjnego. W tym celu najlepiej zgłosić się do profesjonalnych firm.

Rozwiązania audiowizualne dla biznesu

Właściciele firm mają naprawdę duży wybór. Najważniejsze to jak najlepsze dopasowanie sprzętu do indywidualnych wymagań, a więc np. wielkości sali, czy też ustawienia w niej mebli, akustyki, wysokości. Dużą popularnością cieszą się systemy konferencyjne. Można podzieli je na systemy konferencyjne przewodowe oraz systemy konferencyjne bezprzewodowe. Innym rozwiązaniem są systemy projekcji video, bardzo potrzebne i korzystne w salach konferencyjnych, w których występuje konieczność wyświetlania różnych materiałów. W rozwiązaniach audiowizualnych dla biznesu niebagatelne znaczenie dla niektórych firm mają rozwiązania digital signage. Jest to zestaw multimedialnych narzędzi, które pozwalają na prezentację różnorodnych cyfrowych treści. Dzięki nim kontakt z klientem jest jeszcze łatwiejszy! Oczywiście nie można zapomnieć o systemach nagłośnieniowych, systemach wideokonferencyjnych, a także bezprzewodowych systemów prezentacji i systemów interaktywnych. Wybór urządzeń i systemów jest bardzo duży!

Systemy konferencyjne – kupowane najczęściej

Jak już wspomnieliśmy, do najbardziej popularnych rozwiązań audiowizualnych należą systemy konferencyjne. Nic w tym dziwnego. Wiele firm inwestuje w profesjonalne sale konferencyjne, dopasowane wielkością do wewnętrznych potrzeb. Dobrze dopasowane systemy konferencyjne mają bardzo duży wpływ na to, jak działa firma.

Systemy konferencyjne a prestiż firmy

Zapewne wydaje Ci się, że te dwie sprawy, a zatem wybór systemu konferencyjnego oraz prestiż Twojej firmy, nie mają ze sobą za wiele wspólnego. W końcu o prestiżu firmy nie świadczą wewnętrznie używane sprzęty, ale to, co wychodzi na zewnątrz firmy – reklama, opinie o firmie i oczywiście wysokiej jakości produkty i usługi oferowane przez firmę. Ale czy na pewno? Rozważmy dwie sytuacje. Pierwsza z nich: prowadzisz konferencję wewnętrzną, a więc są na niej obecni pracownicy z różnych działów lub filii Twojej firmy. Pracownicy spodziewają się, że usłyszą od szefa o nowe strategii, nowych sposobach na pozyskiwanie klientów – etc. Są zainteresowani wynikami firmy. Być może będziesz chciał niektórych wyróżnić, innym dać do zrozumienia, że powinni starać się bardziej. Niestety, Twój sprzęt zawodzi. Wciąż są z nim jakieś problemy. Wszyscy się irytują i mają poczucie straconego czasu. Połowy rzeczy nie słyszą lub nie widzą na projektorze. Spotkanie biznesowe, które miało zmienić firmę, naprowadzić ją na jeszcze lepsze tory zakończy się fiaskiem – oczywiście, przeprowadzisz je do końca, jednak wszyscy Twoi pracownicy zapamiętają z takiej konferencji tylko jedno: nie mogłem się skupić, zmarnowałem czas. Czy takie opinie nie wpłyną negatywnie na prestiż firmy? Oczywiście, że tak! Duga sytuacja. Wprowadzasz na rynek nowy produkt lub usługę, albo Twoja firma obchodzi 5-cio czy 10-cio lecie. Zapraszasz gości, organizujesz konferencję. Konferencja przebiega jednak podobanie, jak we wcześniej przedstawionej scence. Zaproszeni goście czują się sfrustrowani i niezadowoleni. Uśmiechają się tylko z grzeczności. Wychodzą jednak z przekonaniem, że Twoja firma nie potrafi zadbać o zaproszonych gości, to bym bardziej nie zadba o dobro klienta. Dobrze dobrane systemy konferencyjne mają zatem znaczenie dla prestiżu Twojej firmy. Trzeba o tym pamiętać zawsze, bez względu na to, czy wybieramy projektor, głośniki, ekrany projekcyjne rzutniki czy całe systemy audiowizualne.  

Written by