Wirtualny adres – rozwiązanie dla dla małych firm i freelancerów

Od zarejestrowania swojej działalności do jej sukcesu, należy przebyć bardzo długą i krętą drogę, a już na samym początku mogą pojawić się liczne utrudnienia prawne oraz finansowe. Aby ich uniknąć, przedsiębiorcy sięgają po pewne rozwiązania, które są alternatywą dla tych klasycznych. Pozwalają ominąć niektóre wymogi lub je bezproblemowo wypełnić, a niekiedy i jednocześnie oszczędzając sporo pieniędzy i cennego czasu. Nie każdy może pozwolić sobie na wybudowanie własnej siedziby, ale też nie wszyscy są w stanie sprostać wymaganiom finansowym co do wynajmu biura. Konieczne jest zatem rozejrzenie się za czymś tańszym, jak np. wirtualne biuro.

Faktem jest, że wirtualny adres może stać się dla nas prawdziwym wybawieniem w sytuacji, kiedy nie posiadamy adresu, pod który możemy zarejestrować siedzibę swojej firmy. Tego typu udogodnienie oferują praktycznie wszystkie biura wirtualne w Warszawie, z których najczęściej korzystają małe i średnie firmy oraz freelancerzy. To swojego rodzaju outsourcing usług księgowych oraz związanych z prowadzaniem biura. Chociaż głównym powodem postawienia na tę opcję jest pozyskanie adresu, klient tak naprawdę spotyka się z szeregiem innych udogodnień, które w perspektywie dalszego funkcjonowania firmy, mogą okazać się niezwykle pomocne.

Coś więcej niż adres…

Faktem jest, że usługi wirtualnych biur w Warszawie zakładają udostępnienie swoim klientom adresu, który pozwoli na bezproblemową rejestrację działalności gospodarczej, a wszystko to za niewielką opłatą. Z drugiej strony, wraz z rozwojem firm tego typu, oferty zaczęły się znacząco poszerzać i proponować klientom długą listę dodatkowych świadczeń.

Warto wspomnieć jeszcze o tym, jaką moc ma dobry adres usytuowania siedziby firmy. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak postrzegane są przedsiębiorstwa, które mieszczą się w prestiżowej lokalizacji w atrakcyjnym, nowoczesnym i przeszklonym budynku. To doskonała szansa, aby wywołać na klientach pozytywne wrażenie i stać się w ich oczach wiarygodną i godną zaufania marką. To pierwszy krok ku temu, aby pozyskać jak największą ilość stałych klientów i utrzymać swoje zyski na najwyższym poziomie. Pamiętajmy jednak o tym, co powoduje przypisanie siedziby firmy pod dany adres. Wówczas nasza działalność będzie podlegać pod konkretny Urząd Skarbowy. Aby uniknąć zatem problemów związanych z tą instytucją, koniecznie miejmy to na uwadze.

Pożegnaj się z wysokimi kosztami wynajmu!

Wynajem biura, czyli np. kilku gabinetów w budynku, który mieści się w centrum Warszawy, to nie lada wyzwanie dla budżetu niejednej firmy, a szczególnie takiej, która wciąć pracuje nad pozyskaniem szerokiego grona swoich stałych klientów. Należy się tutaj liczyć z wysokim comiesięcznym czynszem, opłatami licznikowymi, wynagrodzeniami dla pracowników, a także z inwestycją w drogi sprzęt biurowy, który może się szybko okazać przestarzałym. Odpowiednio podchodząc do poszukiwań, powinno nam się udać odnaleźć tanie wirtualne biuro w Warszawie, którego cena nie przekroczy kilkudziesięciu złotych miesięcznie!

Co więcej, wszystko co uda się nam zaoszczędzić będziemy mogli przeznaczyć na o wiele ważniejsze cele na tym etapie rozwoju firmy. Jak wiadomo, opłaty administracyjne z pewnością do nich nie należą. Istotne jest ciągłe doskonalenie kadry pracowniczej, poszerzanie wiedzy, zdobywanie praktyki i unowocześnianie infrastruktury. Stawiając na wirtualne biura w Warszawie zyskami to i wiele więcej.

Biuro Kamienica

ul. Marszałkowska 58

00-545 Warszawa

Telefon: (22) 400-99-11

E-mail: kontakt@biurokamienica.pl

Written by