Wszywka alkoholowa – czy to dobry pomysł?

Osoby zmagające się z problemem alkoholowym bardzo często zastanawiają się, czy jest dla nich jakaś szansa na wyjście z nałogu? Oczywiście, szansa na wyjście z nałogu jest zawsze, chociaż nigdy nie mówi się o w pełni wyleczonym alkoholiku. Najczęściej o osobach, które wygrywają wojnę z alkoholem, mówi się jako o „nie pijącym alkoholiku”. Aby pokonać alkoholizm trzeba spróbować dopasować metodę leczenia – nie zawsze jest to proste. Jedną z metod jest wszywka alkoholowa.

Czym jest wszywka alkoholowa?

Wszywki alkoholowe Warszawa to esperal – substancja wszywana pod skórę. Wszywka ta jest niewidoczna, a osoba, która podda się zabiegowi, może normalnie funkcjonować. Nie jest potrzebna hospitalizacja, można wykonywać codzienne obowiązki. Substancja ta powoduje bardzo silną reakcję uczuleniową w połączeniu z alkoholem. Dlatego, po wszyciu (zaszyciu alkoholowym) pacjent nie może spożyć alkoholu. W innym przypadku, dojdzie do wielu bardzo nieprzyjemnych objawów związanych z zatruciem organizmu – poczerwienienie twarzy, wypieki, drgawki, silne wymioty, a nawet problemy z niewydolnością serca i próby samobójcze. Osoby, które decydują się na zaszycie alkoholowe musza być zatem w pełni świadome tego, że spożycie alkoholu nawet w najmniejszej ilości może zagrażać nie tylko ich zdrowiu, ale również życiu.

Czy wszywka alkoholowa może być traktowana jako lekarstwo?

Zdania na ten temat są bardzo podzielone. Dla jednych wszywka alkoholowa jest jednym z najskuteczniejszych lekarstw. Chociaż oczywiście nie ma lekarstwa, które wyeliminowałoby alkoholizm, to wielu uzależnionych tak właśnie traktuje esperal. Dlaczego? Z prostego powodu: jest skuteczną formą  terapii. Osoba uzależniona od alkoholu wie, że jego spożycie mogłoby wywołać tak nieprzyjemne, a przede wszystkim bolesne skutki, że nie powstrzymuje się od picia alkoholu. Esperal działa kilka miesięcy (czasem do ok. roku). Przez ten czas, osoba uzależniona jest w stanie przejść detoks organizmu i odzwyczaić go od alkoholu. Oczywiście przywiązanie do uzależnienia pozostanie na długo, a nawet na zawsze, jednak porzucenie picia jest po takim okresie znacznie łatwiejsze.

Czy wszywka alkoholowa jest droga i trudnodostępna?

Wszywka alkoholowa w Warszawie to usługa bardzo popularna i oferuje ją wiele placówek medycznych i chirurgów. Jest to zabieg szybki, nie wymaga narkozy i nie trwa długo. Jeżeli chodzi o koszty, to są one bardzo rożne – uzależnione od konkretnych placówek medycznych oraz od miast. Warto zapytać o cenę w kilku miejscach, aby znaleźć placówkę, która najbardziej będzie nam odpowiadała.

Written by