Wybieramy biuro rachunkowe – na co zwrócić uwagę?

Szukasz dla siebie biura rachunkowego? Nie wiesz, jak dobrze wybrać firmę, która zapewni Ci profesjonalne wsparcie? Istnieje kilka kluczowych aspektów, na które należy zwrócić. O czym mowa? Najważniejsze z nich prezentujemy poniżej! Zapoznaj się z nimi koniecznie!

Po pierwsze: doświadczenie

Jednym z najważniejszych aspektów powinno być doświadczenie. Stawiać powinniśmy tylko na to biuro rachunkowe warszawa, które ma wieloletnie doświadczenie i praktykę. Z pewnością trudności w ustaleniu tego, czy mamy do czynienia z doświadczoną firmą nie będzie. Wystarczy określić, od jak dawna dane biuro rachunkowe działa na rynku. Na tym jednak nie koniec, ponieważ równie ważne jest to, kto pracuje w tej firmie. Nasza uwaga powinna się skupić na biurze rachunkowym, które zatrudnia tylko wykwalifikowanych specjalistów, czyli osoby z szeroką wiedzą, ukończonymi studiami oraz licznymi umiejętnościami. Bazując na swojej wiedzy oraz umiejętnościach takie osoby mogą zapewnić najlepsze wsparcie klientom.

Po drugie: komu dedykowane są usługi

Nie bez znaczenia powinno być również to, komu dokładnie biuro rachunkowe dedykuje swoje usługi. Warto mieć świadomość, że profesjonalne firmy zwykle swoje usługi dedykują wszystkim potrzebującym. Oznacza to, że na wsparcie takiego biura rachunkowego mogą liczyć jednakowo osoby, które prowadzą duże korporacje, średniej wielkości przedsiębiorstwa, jak i małe firmy. Na tym jednak nie koniec, ponieważ biuro rachunkowe nie odmówi też pomocy osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, ponieważ doskonale rozumieją, że każdy może potrzebować fachowej pomocy w prowadzeniu księgowi, czy kadr i płac.

Po trzecie: zakres oferowanych usług

Ważnym aspektem powinien być także zakres oferowanych usług. Osoby, którym zależy na najlepszym wsparciu, powinny stawiać na biura rachunkowe, które oferują szeroki zakres usług. Co dokładnie powinno w nim się znaleźć? Na pewno kompleksowa obsługa księgowości, a więc np. prowadzenie ksiąg rachunkowych i podatkowych, prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, jak również prowadzenie ewidencji zakupów i sprzedaży. W zakresie usług powinna znaleźć się też obsługa kadr i płac, czyli prowadzenie wszelkiej dokumentacji pracowniczej, przygotowywanie umów o pracę, ewidencję urlopów, jak również przygotowywanie listy płac. Na tym jednak nie koniec, ponieważ profesjonalne biuro rachunkowe może wesprzeć swoich klientów w wielu trudnych sytuacjach, zapewnić doradztwo podatkowe, obsługę prawną, czy szeroki wachlarz usług administracyjnych.

Po czwarte: opinie klientów

Na pewno nie powinniśmy przechodzić obojętnie obok opinii klientów, którzy już korzystali z usług danego biura rachunkowego. Biorąc pod uwagę to, co o danym biurze mówią inni klienci, możemy ustalić, czy mamy do czynienia z biurem godnym zaufania. Dlatego, wybierając kogoś dla siebie, sprawdźmy, co o nim mówią inni klienci. Skąd wziąć potrzebne informacje? Oczywiście z sieci! W zebraniu potrzebnych informacji mogą pomóc media społecznościowe, fora internetowe, bądź portale branżowe. Co ważne, aby zebrać wszystkie potrzebne informacje, nawet nie trzeba ruszać się z domu, czy biura. Wystarczy mieć urządzenie z dostępem do sieci oraz trochę wolnego czasu, by ustalić, z kim mamy do czynienia.

Po piąte: cennik

Choć wiele osób uważa, że przy wyborze biura rachunkowego nie należy kierować się cennikiem, to praktyka pokazuje, że bazując na nim, również można ustalić, kto jest wart naszej uwagi, a kto nie. Zastanawiasz się jak to możliwe? Wszystko dlatego, że profesjonalne biura rachunkowe zwykle oferują przystępne ceny oraz indywidualne ustalanie cennika. W przypadku firm, które stosują nieuczciwie praktyki, można spotkać się z próbą kuszenia klientów niskimi cenami, czy atrakcyjnymi promocjami. Gdy przyjrzymy się bliżej danej ofercie, to szybko okazuje się, że promocji tutaj nie ma żadnych, a zamiast fachowców mamy do czynienia z firmą, która ma małą ilość klientów, czy niezbyt dobrą opinię wśród klientów.

Written by