Wynajem aut długoterminowy – na czym polega to rozwiązanie finansowania pojazdu?

Nic dziwnego, że wynajem długoterminowy stał się tak popularnym rozwiązaniem. Dzięki niemu, kierowca zostaje odciążony z obowiązków związanych z kosztami eksploatacją samochodu. Jest to dzierżawa auta, na określony czas sprecyzowany w umowie, a najczęściej jest to okres od roku do 5 lat. Pojazd możemy wykorzystywać do dowolnych celów i potrzeb mimo tego, że to nie my jesteśmy jego właścicielami.

Należy zacząć od tego, że wynajem aut długoterminowy to opcja nie tylko dla firm, które chcą mieć flotę pojazdów, ale także dla klientów indywidualnych. Wszystkie działania, które zakładają utrzymywanie samochodu przechodzą na innych podmiot, którym najczęściej jest firma finansująca. W związku z tym, klienci korzystają z bardzo wygodnej opcji, która pozwala skupić się na innych ważnych działaniach, chociażby na prowadzeniu własnej firmy. My odpowiadamy zatem jedynie za sprawy, które dotyczą ubezpieczenia i serwisowania auta.

Czym wyróżnia się i co oferuje wynajem długoterminowy?

Najem długoterminowy to przede wszystkim bardzo wygodna form finansowania pojazdu, dzięki której nasze firmowe finanse zostaną zoptymalizowane. Fakty są takie, że opłacana przez nas comiesięczna należność może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychód, a to powoduje, że nie musimy martwić się o to, że konieczne będzie angażowanie dodatkowego kapitału. Koszty są tutaj zależne szczególnie od tego, na jak długo zwiążemy się umową oraz na jakim poziomie będzie prognozowany roczny przebieg samochodu. Jako, że mamy dostęp do sieciowych kalkulatorów, bez najmniejszych problemów uda się nam oszacować, z jakimi wydatkami przyjdzie się nam zmierzyć.

Fakt, że jest to dzierżawa auta sprawia, że nie musimy martwić się o utratę wartości pojazdu. Mamy możliwość wykupić samochód, z którego korzystaliśmy, kiedy umowa dojdzie do końca. Firma powinna nam pozwolić na to, a dodatkowo w preferencyjnych warunkach.

Korzystanie z usługi długoterminowego wynajmu aut daje nam prawo do odwiedzania najlepszych i renomowanych punktów serwisowych w kraju. W sytuacji jakichkolwiek komplikacji, awarii, czy też sytuacji losowych, które uniemożliwiają nam jazdę danym samochodem, firma zagwarantuje nam auto zastępcze.

Ogromne możliwość w kwestii wyboru modelu pojazdu!

Nie da się ukryć, że na rynku wynajmu długoterminowego, na pewno spotkamy się z dość zróżnicowanymi ofertami. Bez cienia wątpliwości, najlepsze firmy zaoferują nam niezwykle szeroki wachlarz wyboru, co do modelu pojazdów. Będziemy mogli postawić na kompaktowe samochody miejskie, dostojne i masywne SUVY, ale także na rodzinne siedmioosobowe pojazdy. Nawet jeśli interesują nas auta z najwyższej półki, zawsze możemy postawić na wynajem samochodów luksusowych, a jeżeli posiadamy firmę transportową lub budowlaną, skorzystamy z wynajmu auta dostawczego. Dobry usługodawca zapewni nam korzystanie z modelu auta, jakiego tylko zapragniemy. Może się zdarzyć, że akurat tego nie będzie w ofercie, a wówczas na pewno znajdzie się jakaś atrakcyjna alternatywa. Optymalizacja wydatków naszej firmy to kolejna korzyść, która płynie z długoterminowego wynajmu samochodów. Będziemy użytkować auto prosto z salonu i to w najlepszej wersji wyposażenia, a jednocześnie nie narażając się na astronomiczne koszty. Najwyższy poziom komfortu to oferowany przez tę usługę to znak, że warto wziąć ją pod uwagę.

Written by